Nádherný Prešporský bál sa vrátil do minulosti

   Presne 100 rokov do minulosti sa vrátil Prešporský bál v sobotu 16. februára. Nádherné priestory Slovenskej filharmónie – bratislavskej Reduty sa ponorili do tajomna v téme Na krásnom modrom Dunaji. 

Na 400 hostí čakalo hneď niekoľko prekvapení. Pripravený bol bohatý program na troch scénach. O zábavu sa postarali domáci aj zahraniční hudobní hostia. Hlavnú sálu v rytme valčíkov roztancovali Metropolitný orchester Bratislava a Orchester Pavla Zajáčka. Neskôr stage ovládla speváčka Kristína. Po polnoci sa bál vrátil do minulosti so spomienkou na Karla Duchoňa, ktorého piesne zaspieval Mário Kuly Kollár. Mnohých určite potešilo vystúpenie českej hudobnej skupiny Buty.

O zábavu sa postarala aj euro disco/popová hudobná skupina založená v Kolíne nad Rýnom – Bad Boys Blue. Počas večera určite zazneli ich najväčšie hity ako „You’re a Woman“ či „I Wanna Hear Your Heartbeat“ V Divadelnej sále hostí zabávali skupiny kochanski, Funny Fellows či španielske rytmy v podaní Lazara. Chill out ovládli Cigánski diabli, Silent Trio a DJ Flebo.

Prešporský bál sa vracia k tradíciám, ako uvedenie mladých dám a pánov do spoločnosti úvodným tancom novicov či polnočné tancovanie v maskách. Pripravené bolo polnočné prekvapenie, či mimoriadne vydanie špeciálneho magazínu o polnoci. Bál uzatvára fašiangovú sezónu na Slovensku.

Hlavným organizátorom je agentúra ONe AIR s.r.o. a spoluorganizátorom občianske združenie Šanca pre vaše srdce.

„Sme poctení každoročným vysokým záujmom návštevníkov, ktorí chcú s nami prežiť túto bálovú noc. Príprava nie je jednoduchá a vyžaduje si mesiace príprav. Tento ročník je pre nás mimoriadny a venovali sme mu výnimočnú pozornosť. Bálová noc je pre nás len čerešničkou na torte úsilia celého organizačného tímu. Čaro bálu umocní tento rok aj niekoľko prekvapení, ktoré budeme odtajovať postupne.“ Prezradil hlavný organizátor a producent Prešporského bálu Vlado Vondrák.

Prešporský bál bude aj podujatím, ktoré ocení výnimočné osobnosti a počiny ‒ idey ľudí Cenou Júliusa Satinského – Bratislavská čučoriedka. „Pre Čestnú radu je každoročne cťou vybrať a oceniť laureátov v kategórii Osobnosť a Idea – Počin,“ zhrnula ocenenie autorka ceny Katarína Rimóczyová, ako ďalej uvádza: „Rada pri výbere prihliada na celoživotné priekopnícke pôsobenie na ich profesionálnej dráhe v spojitosti s odhodlaním zdolávať bariéry tradičného vnímania ich umeleckého videnia.“

V roku 2019 získali ocenenie spevák a skladateľ Janko Lehotský v kategórii Osobnosť a v kategórii Idea-počin OZ Bratislavské rožky.

Bližšie informácie nájdete na sociálnych sieťach.