Plný prekvapení a tradícií

            Pred sto rokmi, 6. marca 1919, sa z dovtedy známeho Prešporku stala Bratislava. Na konci fašiangu si tento historický míľnik pripomenieme už tradične po prešporsky, bálom. Prešporským bálom. V jedinečných priestoroch historickej budovy Slovenskej filharmónie – bratislavskej Reduty sa už 16. februára uskutoční podujatie, ktoré vytvára jedinečnú scenériu pre ľudí, ktorí dokážu oceniť umenie, bontón a krásu v jej najrôznejších podobách.

Na hostí čaká hneď niekoľko prekvapení Pripravený je bohatý program na troch scénach. O zábavu sa postarajú domáci aj zahraniční hudobní hostia. Hlavnú sálu v rytme valčíkov roztancujú Metropolitný orchester Bratislava a Orchester Pavla Zajáčka. Neskôr stage ovládne speváčka Kristína. Po polnoci sa vrátime do minulosti so spomienkou na Karla Duchoňa, ktorého piesne zaspieva Mário Kuly Kollár. Mnohých určite poteší vystúpenie českej hudobnej skupiny Buty.

O zábavu sa určite postará euro disco/popová hudobná skupina založená v Kolíne nad Rýnom – Bad Boys Blue. Počas večera určite zaznejú ich najväčšie hity ako „You’re a Woman“ či „I Wanna Hear Your Heartbeat“ V Divadelnej sále hostí zabavia skupiny kochanski, Funny Fellows či španielske rytmy v podaní Lazara. Chill out ovládnu Cigánski diabli, Silent Trio a DJ Flebo.

Prešporský bál sa vracia k tradíciám, ako uvedenie mladých dám a pánov do spoločnosti úvodným tancom novicov či polnočné tancovanie v maskách. Pripravené je polnočné prekvapenie, či mimoriadne vydanie špeciálneho magazínu o polnoci. Bál uzavrie fašiangovú sezónu na Slovensku.

Hlavným organizátorom je agentúra ONe AIR s.r.o. a spoluorganizátorom občianske združenie Šanca pre vaše srdce.

„Sme poctení každoročným vysokým záujmom návštevníkov, ktorí chcú s nami prežiť túto bálovú noc. Príprava nie je jednoduchá a vyžaduje si mesiace príprav. Tento ročník je pre nás mimoriadny a venovali sme mu výnimočnú pozornosť. Bálová noc tak pre nás bude len čerešničkou na torte úsilia celého organizačného tímu. Čaro bálu umocní tento rok aj niekoľko prekvapení, ktoré budeme odtajovať postupne.“ prezradil hlavný organizátor a producent Prešporského bálu Vlado Vondrák.

Prešporský bál bude aj podujatím, ktoré ocení výnimočné osobnosti a počiny ‒ idey ľudí Cenou Júliusa Satinského – Bratislavská čučoriedka. „Pre Čestnú radu je každoročne cťou vybrať a oceniť laureátov v kategórii Osobnosť a Idea – Počin,“ zhrnula ocenenie autorka ceny Katarína Rimóczyová, ako ďalej uvádza: „Rada pri výbere prihliada na celoživotné priekopnícke pôsobenie na ich profesionálnej dráhe v spojitosti s odhodlaním zdolávať bariéry tradičného vnímania ich umeleckého videnia.“

V roku 2018 získali ocenenie herecká diva Kamila Magálová v kategórii Osobnosť a v kategórii Idea-počin scénograf Tomáš Berka.

Aktuálne dianie môžete sledovať aj na našich sociálnych sieťach.