Bratislavský bál vyrážal dych

Bratislavský bál, ktorý sa tohto roku opäť konal v nádherných priestoroch Slovenskej filharmónie – Reduty, uzatvoril plesovú sezónu na Slovensku. Prestížna akcia v sebe skrýva eleganciu, noblesu, tajomno a tradície.

 Začal sa tancom novicov a pokračoval zábavou na troch stage -och, v troch sálach, v ktorých hostí zabávali tí najlepší slovenskí umelci, ale aj zahraničný hosť, skupina Delegation.  V Hlavnej sále hostia tancovali na nôty maďarského Symfonického orchestra Zenekar, Orchestra Pavla Zajáčka, či na známe piesne Zuzany Smatanovej. Hneď v úvode podujatia bolo udelené ocenenie Ceny Júliusa Satinského. 

V Divadelnej sále rozprúdili zábavu v rytme funky Funkiez. O zábavu sa postarali aj Richard Rikkon so sólistami. Obľúbenú chillout zónu obsadili Cigánski Diabli. Netradičným Polnočným prekvapeným bol duet Otokara Kleina a Sisy Lelkeš Sklovskej v doprovode Richarda Rikkona.

Nielen programom, krásnou a neštandardnou výzdobou, ale aj nádhernou ladnosťou dám v jedinečných róbach Bratislavský bál vyrážal dych.

„Príprava Bálu nie je jednoduchá a vyžaduje si mesiace príprav. Tento rok sme obohatili program a okrem tradičných prvkov sme hosťom predstavili aj náš nový projekt, novú aplikáciu – internetovú televíziu appDay.tv, ktorá priniesla živý stream z celého podujatia“, prezradil hlavný organizátor a producent Bratislavského bálu Vlado Vondrák.

XVII. Bratislavský bál pripravila pre takmer 400 hostí agentúra ONe AIR v spolupráci s OZ Šanca pre vaše srdce. Tohtoročný bál mal totiž aj charitatívny charakter. 

„Na zástavu srdca zomrie na Slovensku podľa štatistík, asi 5000 ľudí ročne. Odborníci sa zhodujú, že až v 75 % prípadov by včasná resuscitácia za pomoci defibrilátora pomohla v záchrane života. Aj vďaka spoluorganizátorovi Bratislavského bálu 2018, občianskemu združeniu Šanca pre vaše srdce a partnerovi Bratislavského bálu, spoločnosti MEDIS Nitra, pribudol takýto život zachraňujúci prístroj aj v historickej budove Slovenskej filharmónie. 

Bude pripravený pomôcť pri záchrane života návštevníkov a zamestnancov tejto inštitúcie, ale aj osôb, ktoré sa dostanú do náhlych zdravotných problémov v bezprostrednom okolí budovy.” informoval nás majiteľ agentúry ONe AIR Vlado Vondrák. 

Ako ďalej uviedol, pre každého je k dispozícii voľne dostupná mobilná aplikácia AED Slovensko. Aplikácia, ak ju máte nainštalovanú, tak vám v dramatických okamihoch záchrany ľudského života poradí, ako resuscitovať a spojí vás s operátorom záchrannej služby. Súčasťou aplikácie je aj interaktívna mapa, ktorá vám ukáže, kde je vo vašom okolí najbližší voľne dostupný defibrilátor. Okrem týchto noviniek sa večer niesol v znamení valčíkov, funky, pop či cigánskej zábavy.

Tohtoročný bál bol aj v znamení prekvapení. Prvým boli určite noví moderátori, ktorí po rokoch vystriedali Ivetu Malachovskú a Vlada Vondráka. Programom počas večera sprevádzali Janette Štefánková a Ľubomír Bajaník.

XVII. ročník Bratislavského bálu bol aj podujatím, ktoré každoročne vyberá a oceňuje výnimočné osobnosti a počiny ‒ idey ľudí. Cena Júliusa Satinského – Bratislavská čučoriedka oslavuje jubileum – 15. ročník. 

„Pre Čestnú radu, ktorá rozhodla v zložení Marián Labuda, Peter Lipa, Vladimír Grežo, Dana Lapšanská, Iveta Malachovská, Katarína Rimóczyová, je každoročne cťou vybrať a oceniť laureátov v kategórii Osobnosť a Idea – Počin,“  zhrnula ocenenie autorka ceny Katarína Rimóczyová, ako ďalej uvádza: „Rada pri výbere prihliada na celoživotné priekopnícke pôsobenie na ich profesionálnej dráhe v spojitosti s odhodlaním zdolávať bariéry tradičného vnímania ich umeleckého videnia. Na XVII. Bratislavskom bále sme opäť ocenili vynaliezavosť a objavnosť, profesionalitu a snahu urobiť pre Bratislavu niečo osobité a vzácne.“  Ocenenie v kategórii Osobnosť získala herecká diva Kamila Magálová a v kategórii Idea-počin scénograf Tomáš Berka.

Úspešný XVII. ročník ešte len doznieva, jeho organizátori už teraz pripravujú ten nasledujúci. Bratislavský bál 2019 sa uskutoční 16. februára 2019. Všetky informácie organizátori uvádzajú na webovej stránke www.bratislavskybal.eu a na sociálnych sieťach FacebookInstagram.